Kool2Play raport ESPI 3/2023

Temat: Zawarcie umowy inwestycyjnej oraz zasady realizacji projektu Buffmaker przez spółkę celową Buffmaker sp. z o.o.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR

Zarząd Kool2Play S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: “Emitent”, “Spółka”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 1/2023 z dnia 26 stycznia 2023 roku (dot. zawiązania spółki celowej do realizacji projektu Buffmaker) informuje, iż w dniu 28 lutego 2023 roku doszło do zawarcia przez Spółkę zależną od Emitenta, tj. Kool Things sp. z o.o. (dalej: „Spółka zależna”), Buffmaker sp. z o.o. (dalej: „Spółka celowa”), a także Marcina Marzęckiego, Michała Marzęckiego oraz Aleksandra Pakulskiego z SATUS Games sp. z o.o. (dalej „SATUS Games sp. z o.o.”) oraz SATUS Games sp. z o.o. ASI sp. k. (dalej: „Fundusz”) umowy inwestycyjnej, której przedmiotem jest uregulowanie zasad dalszego rozwoju oprogramowania Buffmaker przez Spółkę celową, a także inwestycji Funduszu w Spółkę celową (dalej: „Umowy inwestycyjnej”).

Zgodnie z postanowieniami Umowy inwestycyjnej, Fundusz dokona inwestycji w Spółkę celową w łącznej kwocie 1 150 000 zł na zasadach określonych w Umowie inwestycyjnej oraz obejmie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym (tj. Fundusz będzie posiadał 20 udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki celowej, stanowiących 10,10% proc. w kapitale zakładowym oraz uprawniających do 10,10% proc w głosach na Zgromadzeniu Wspólników.

Zgodnie z postanowieniami Umowy inwestycyjnej oraz dotychczas przyjętymi założeniami przez Zarząd zarówno Spółki zależnej jak i Spółki celowej, Spółka celowa będzie realizowała prace związane z rozwojem i monetyzacją projektu Buffmaker. Celem umożliwienia Spółce celowej realizacji działań w powyższym zakresie, Spółka zależna oraz Spółka celowa zawrą umowę licencyjną na podstawie, której Spółka zależna udzieli Spółce celowej odpłatnej, wyłącznej i nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z oprogramowania Buffmaker oraz logo Buffmaker (umowa licencyjna zostanie zawarta na 5 lat, a po upływie tego okresu przedłuża się automatycznie w umowę zawartą na czas nieokreślony). Na podstawie umowy licencyjnej Spółce celowej będzie przysługiwało prawo m.in. do tworzenia opracowań programu Buffmaker, w tym baz danych, programu komputerowego, w szczególności tłumaczenia, modyfikacji, adaptacji, uzupełnienia, przeróbek lub uszczegółowienia programu.

Intencją Zarządów Spółki celowej oraz Spółki zależnej jest doprowadzenie do etapu pierwszych monetyzacji projektu Buffmaker i podniesienia kapitału zakładowego Spółki celowej. Po osiągnięciu ww. celu, osoby fizyczne będące obecnymi udziałowcami Spółki będą odpowiednio zmniejszały swój udział w kapitale zakładowym Spółki celowej na rzecz kluczowego personelu. Spółka celowa planuje przeprowadzenie programu motywacyjnego do kluczowego personelu. Docelowo, w długoterminowej perspektywie planowane są także zmiany w Zarządzie polegające na wprowadzeniu do Zarządu Buffmaker sp. z o.o. w miejsce osób obecnie zaangażowanych na tych stanowiskach, tj. Aleksandra Pakulskiego i Marcina Marzęckiego.

Zawarta Umowa inwestycyjna w ocenie Zarządu Emitenta, przyczyni się do rynkowego wzrostu wartości udziałów posiadanych przez Spółkę zależną w Spółce celowej, przy jednoczesnym założeniu, iż Spółka zależna nie traci praw do rozwiązania Bufmaker (a jedynie udziela licencji na dalszy rozwój tego rozwiązania). W konsekwencji wzrost wartości aktywów posiadanych przez Spółkę zależną w ocenie Zarządu Spółki może mieć wpływ na wyniku Grupy Kapitałowej Emitenta.

Wszelkie zmiany ww. informacji będą przekazywane przez Emitenta w ramach właściwych raportów bieżących.

Osoby reprezentująca Emitenta:
Marcin Marzęcki – Prezes Zarządu
Michał Marzęcki – Członek Zarządu
Aleksander Pakulski – Członek Zarządu