Opis

OPIS RYNKU

W 2019 roku całość globalnego rynku gier wynosi 152 Miliardy dolarów. Oznacza to blisko 10 procent wzrostu względem poprzednich dwunastu miesięcy. W 2019 roku produkcje na komputery osobiste mają przynieść 35.7 mld dolarów zysku. Stanowi to blisko ¼ całości światowego rynku gier i wzrost o 4% względem 2018 roku.

Wartość polskiego rynku gier szacowany jest na 596 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 50 milionów dolarów względem 2018 roku. Możemy pochwalić się 24. miejscem na rynku globalnym, oraz drugim (po Rosji) w Europie Wschodniej. Wzrost znaczenia polskiego rynku można zauważyć od 2015 roku – miały na to wpływ m.in. premiery Wiedźmina 3 oraz Dying Light. Kolejne lata owocowały dalszym umacnianiem się wizerunku i znaczenia polskiego sektora gier. Również premiery mniejszych producentów (jak Superhot, Layers of Fear, Shadow Warrior 2, Frostpunk) nie tylko spotkały się z przychylną opinią recenzentów, ale przede wszystkim uzyskały dobre wyniki sprzedaży. Za udanymi premierami gier idzie też wzrost znaczenia polskich developerów na świecie. Dzięki wcześniejszym sukcesom oraz umowom z renomowanymi partnerami jak m.in. Microsoft, wartość polskich spółek GameDev w I kwartale 2019 roku wyniosła ponad 30 milionów złotych.

Więcej szczegółów o spółce znajduje się w zakładce “O Spółce” oraz w Dokumencie Informacyjnym (Dokumenty > Dokument informacyjny)