O Spółce

Kool2Play to studio tworzące gry na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Spółkę, na tle innych, wyróżnia bardzo doświadczony zespół producentów mających na swym koncie komercyjne sukcesy gier. Wisienką na torcie jest agencja Kool Things, która jest spółką zależną od Kool2Play i świadczy usługi z zakresu promocji gier na terenie Europy i Ameryki Północnej. Jest to jedna z najbardziej cenionych na świecie agencji specjalizujących się w promocji gier. Kilkunastoletnie doświadczenie tego zespołu wykorzystywane jest również przy promocji nadchodzącej produkcji studia – Uragun. Premiera gry w Steam Early Access nastąpi w Q2 2021 i będzie pierwszym dużym tytułem Kool2Play wydanym na te platformy.

W skład grupy kapitałowej wchodzi również Kool Things, jedna z najbardziej doświadczonych agencji promocji gier. Kool Things świadczy usługi z zakresu promocji gier na terenie Europy oraz Ameryki Północnej i jest jedną z najbardziej cenionych agencji na świecie. Jest spółką zależną Kool2Play, dzięki czemu twórca gier ma pełne wsparcie w zakresie promocji swoich nadchodzących tytułów.

Firma: Kool2Play S.A.
Forma prawna: spółka akcyjna
Kraj siedziby: Polska
Siedziba: Warszawa
Adres: ul. Śmiała 31A, 01-523 Warszawa
Oznaczenie Sądu: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Tel. +48 22 379 04 91
Internet: www.kool2play.com,
E-mail: contact@kool2play.com / investors@kool2play.com
KRS: 0000781892
REGON: 146640835
NIP: 1132864896

STRATEGIA ROZWOJU

Strategią firmy na przyszłe lata jest tworzenie dobrze rozpoznawalnych i wypromowanych marek gier, odznaczających się wysoką jakością. Emitent koncentruje się więc na mniejszej ilości produkcji na rzecz ich wysokiej jakości i międzynarodowej promocji (budowania rozpoznawalności). Celem tej strategii jest wykreowanie silnych marek, które:

  1. będą sprzedawane na wszystkich najpopularniejszych platformach elektronicznej dystrybucji Steam, Epic Store, Switch, PS, Xbox, Android, iOS. Pozwoli to uzyskać zdywersyfikowane źródła
    przychodów,
  2. będą odznaczały się długim czasem monetyzacji (minimum 5 lat), która będzie realizowana przez produkcję dodatków, sequeli i prequeli, co pozwoli zmniejszyć całkowite koszty wytworzenia
    marki,
  3. będą pozwalać na wytwarzanie produktów franczyzowych związanych z daną marką: gry karciane, modne gadżety różnego typu czy np. miniseriale na YouTube.

W ramach prowadzonej działalności produkcyjnej Emitent dąży w pespektywie najbliższych 5 lat do wykreowania trzech rozpoznawalnych gier zgodnie z ww. opisaną strategią: Uragun, City of Minds i Restoration (nazwa robocza).

 

Więcej szczegółów (w tym procentowy udział przychodów ze sprzedaży) znajduje się w Dokumencie Informacyjnym (Dokumenty > Dokument informacyjny)