Agencja Kool Things z umową na milion złotych. GK Kool2Play nawiązuje współpracę z Unseen Silence

Kool2Play – twórca i wydawca nadchodzącej gry Uragun – podpisał umowę z Unseen Silence. Na bazie porozumienia agencja marketingowa Kool Things- spółka zależna Kool2Play- będzie odpowiedzialna za promocję gry Ultra Mega Cats. Budżet projektu reklamowego wynosi milion złotych.

– Ultra Mega Cats posiada ogromny potencjał marketingowy. W ramach podpisanej umowy odpowiedzialni jesteśmy za wszelkie działania marketingowe związane z promocją tytułu w Polsce i zagranicą – komentuje Marcin Marzęcki, prezes GK Kool2Play S.A.

Całkowity budżet akcji, w którym zawarty jest PR, influencer i performance marketing oraz social media wynosi milion złotych. Gra tworzona przez Unseen Silence we współpracy z Mataboo to kooperacyjny shooter z gatunku roguelike. Ultra Mega Cats wyróżnia się na rynku dynamiczną rozgrywką i niecodziennym settingiem – gracze wcielą się w rolę kotów zakutych w bojowe egzoszkielety.

– Ultra Mega Cats jest wieloosobową produkcją, którą planujemy wspierać przez wiele lat. Tego typu gry potrzebują odpowiednio dużej grupy graczy, stąd nie szczędzimy środków na międzynarodową promocję gry. Wierzymy, że współpraca z najbardziej doświadczoną polską agencją marketingową, jaką jest Kool Things, zwielokrotni potencjał naszego tytułu – komentuje Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence.

Jednocześnie Kool2Play ogłosił, że premiera gry Uragun, została przesunięta na Q4 2021. Decyzja podyktowana jest chęcią zapewnienia najwyższej możliwej jakości już na etapie debiutu gry w formule Early Access:

– Wyznajemy zasadę: Nie można zrobić drugi raz pierwszego wrażenia. Ostatnie miesiące to wzmocnienia kadrowe spółki oraz dodatkowe fundusze z zakończonej emisji akcji serii F, z których część postanowiliśmy przeznaczyć na dalszy rozwój Uragun. Chcemy dodać w grze wiele nowej zawartości, która zwiększy potencjał komercyjny gry. Będą to m.in. nowe biomy (tzw. mini-lokacje), areny, cele misji, przeciwnicy, bronie i ich system modyfikacji, system HEAT

wspierający improwizację rozgrywki czy nowy widok kamery i nowy wizualny styl gry. Mamy zamiar również pogłębić combat system, wspierający różne style gry oraz system progresji gracza. Wierzymy, że przedłużenie okresu produkcyjnego wpłynie pozytywnie nie tylko na jakość naszej pierwszej gry, ale również na markę Kool2Play – podsumowuje prezes spółki, Marcin Marzęcki.

Uragun, to futurystyczny roguelite shooter skierowany m.in. do fanów gier Hades, Enter the Gungeon i Alienation. Gra stawia na na unikalny gameplay, ciekawą fabułę, a przede wszystkim rozgrywkę z dynamiką rodem z serii DOOM. W Uragun gracz wciela się obdarzonego świadomością mecha poszukującego swojego pilota, a zarazem jednoosobową armię i ostatnią nadzieję ludzkości w walce z wrogimi maszynami, które opanowały Ziemię. Tytuł kładzie nacisk na intensywną rozgrywkę, która polega na doskonaleniu swoich umiejętności, dostosowaniu swojego mecha, a także improwizację podczas przedzierania się przez hordy wrogów sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Warszawski developer złożył również dwa wnioski o dotacje w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 – Szybka Ścieżka: “Silnik AI do sterowania przeciwników w grach” oraz “System Automatycznego Testowania przez AI”. Łączna wartość projektów wynosi łącznie ponad 8.5 miliona złotych, a Kool2Play stara się o ponad 6 milionów złotych.