Kool Things w ciągu 5 lat zmieni się w globalną agencję digital marketingu. Spółka otrzymała grant w wysokości 1,9 mln zł

Kool Things, spółka będąca częścią Grupy Kapitałowej Kool2Play S.A. otrzymała grant NCBR w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 na projekt Opracowanie innowacyjnego rozwiązania do analizy rynku gier video, do dystrybucji treści marketingowych oraz do influencer marketingu. Jednocześnie spółka przygotowuje się do odświeżenia wizerunku oraz ogłasza strategię na najbliższe lata.

Całkowita wartość dofinansowania współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności wynosi 1 902 490 złotych. Dzięki zdobytej dotacji, 1. lipca 2020 roku spółka rozpocznie produkcję oprogramowania do automatyzacji działań marketingowych i zaawansowanej analityki działań promocyjnych oraz rynkowych trendów.

– Kwintesencją tego systemu będzie marketing jakościowy – odpowiednio sprofilowany, dzięki zaawansowanej analityce grup docelowych. Pracujemy nad czymś naprawdę dużym, a o postępach tych prac będziemy informowali w nadchodzących miesiącach – opisuje projekt Marcin Marzęcki, prezes Zarządu GK Kool2Play w której skład wchodzi Kool Things.

W związku z dynamicznym rozwojem Grupy Kapitałowej, planowany jest rebranding wizualny Kool Things i nowa strategia rozwoju tej gałęzi spółki. Odświeżenie wizerunku będzie związane z okrągłymi urodzinami marki – 1. sierpnia 2020 roku agencja będzie obchodziła dziesięciolecie swojego istnienia. W ciągu dekady spółka znacząco poszerzyła swoje horyzonty, zakres usług oraz skalę działań – z firmy, która zajmowała się PR w Polsce, stała się agencją full-service, działającą w segmencie promocji gier międzynarodowych klientów na największych rynkach sprzedaży. Jednakże ambicje zespołu sięgają znacznie wyżej i są powiązane z projektem, który uzyskał grant NCBR:

– Mamy jasny cel: Kool Things w ciągu 5 lat zmieni się w globalną agencję digital marketingu z segmentu gier, która dzięki stworzonemu oprogramowaniu będzie w stanie sprostać potrzebom setek mniejszych, średnich i dużych wydawców, działając na wszystkich najważniejszych rynkach sprzedaży gier. –  kończy Marcin Marzęcki, prezes zarządu.

Przypominamy, że oprócz Kool Things, w skład GK wchodzi spółka Kool2Play – developer gier na komputery osobiste i konsole. Uragun – nadchodząca produkcja studia znalazła się wśród finalistów wydarzenia Digital Dragons Indie Celebration. Oznacza to, że została uznana jako jedna z 50 najlepszych gier Indie, które zostaną wydane w 2020 roku. Gameplay tytułu został zaprezentowany na platformie Steam, firma zapowiada również serię streamów z rozgrywki na tej platofrmie.