Marketingowe ramie Kool2Play z coraz lepszymi wynikami. Kool Things liczy na rekordowy rok

Kool Things, spółka zależna giełdowego Kool2Play, zalicza kolejny udany rok. W pierwszym półroczu wypracowała blisko ponad 1,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i ponad 0,4 mln zł zysku netto. To dwa razy więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Z kwartału na kwartał poprawiamy wyniki. Naszym celem jest utrzymanie tego trendu również w kolejnych okresach. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na nasze usługi firm z branży gier wideo. W najbliższych miesiącach spodziewamy się nowych ciekawych zleceń. Liczymy na rekordowy rok – komentuje Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play, właściciela Kool Things. Oprócz usług marketingowych, Kool Things pracuje nad autorskim oprogramowaniem Buffmaker, do automatyzacji, przetwarzania i analityki danych usług marketingowych. – Jest to oprogramowanie typu SaaS (software as a service), które będzie w przyszłości jednym z dwóch głównych strumieni przychodów w Kool Things. Chcielibyśmy uruchomić usługę w wersji komercyjnej w 2022 roku, zaś jej testy rozpoczną się jeszcze w 2021 – zapowiada prezes.

            Przyśpiesza również notowany na NewConnect Kool2Play. – Zaczynamy ostatni etap pracy na Uraganem przed startem Early Access. Gra wygląda naprawdę świetnie. Potwierdzają to zewnętrzne testy i opinie graczy oraz środowiska gamingowego. Liczymy na dobre wyniki sprzedaży po premierze. Kool2Play, to unikalna spółka na New Connect w sektorze gamingu. Przychody w niedalekiej przyszłości będą oparte nie tylko na sprzedaży stworzonych przez nią gier, ale również – poprzez spółkę zależną – usług marketingowych oraz software Buffmaker. Stawiamy więc na dywersyfikację źródeł przychodów, chcemy żeby wartość spółki była oparta o fundamenty: przychody i zyski. Jednocześnie warto zauważyć, że Kool2Play jest obecnie jedną z najtańszych spółek branży notowanych na giełdzie, co daje inwestorom perspektywę dobrego zwrotu z inwestycji – podkreśla Marcin Marzęcki.

O tym jak prezentuje się Uragun na kilka miesięcy przed premierą wersji Early Access, będzie można przekonać się już w najbliższym tygodniu. Wtedy też zaczyna się wirtualna edycja największych europejskich targów gamingowych – Gamescom, na którym Kool2Play zaprezentuje grę Uragun w ramach Indie Arena Booth. W trakcie trzydniowego wydarzenia (25. – 27.08) transmitowana będzie rozgrywka z nadchodzącej gry, w tym po raz pierwszy z gameplay z biomu „Barcelona”.

Równolegle Spółka pracuje nad dwoma planowanymi na kolejne lata produkcjami o kodowych nazwach Project X (dawniej Restoration) oraz Project Y (dawniej City of Minds). Spółka planuje wykorzystanie w nich silnika, który jest tworzony w ramach dotacji ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.2 „GameInn”, projekt pt.: „Rozgałęzienia w Narracji Reaktywnej: projektowanie, zasady oraz narzędzia”. Project X i Project Y znajdują się obecnie w różnych etapach prototypowania i testowania mechanik gier, a decyzje o wyborze kierunku rozwoju obu tych gier zostaną podjęte po zakończeniu fazy prototypowania.