Premiera pełnej wersji Uragun już 30 marca 2023

 

Warszawski deweloper gier Kool2Play zapowiedział premierę pełnej wersji swojego autorskiego tytułu – Uragun. Gra opuści Early Access 30 marca, a już jutro otrzyma ostatnią przedpremierową aktualizację, której będzie towarzyszyła 30% promocja cenowa. Ma ona na celu zwiększenie widoczności tytułu na Steam i jest elementem rozpoczynającej się kampanii PR.

 

Dzięki Early Access Uragun stał się ciekawszą grą, która znacznie lepiej odpowiada na potrzeby graczy. W pełni wykorzystaliśmy ten czas wsłuchując się w ich głosy i wprowadziliśmy kluczowe zmiany w strukturze gry i w samej rozgrywce. Sprawiają one, że finalny produkt trafia nie tylko w aktualne trendy, ale również w oczekiwania naszych odbiorców – mówi Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play S.A.

Zaktualizowany Uragun to roguelite shooter charakteryzujący się losowo generowanymi misjami i nagrodami, które zmieniają się po każdej śmierci lub restarcie. Nowa struktura roguelite to też podniesienie stawki, o jaką toczy się gra. Każda porażka oznacza nową rozgrywkę pełną świeżych wyzwań i ulepszeń, ale z drugiej strony przyczynia się do wzmocnienia potęgi Mecha dzięki permanentnym ulepszeniom. Ponadto twórcy dodali do gry system modyfikacji broni umożliwiający większą różnorodność stylów rozgrywki oraz mnóstwo dodatkowej treści, w tym między innymi nowe biomy, walki z bossami, czy skórki. Wszystkie te zmiany mają na celu uatrakcyjnienie rozgrywki i zwiększenie jej tzw. regrywalności — a przez to zatrzymanie gracza na dłużej. Szczegółowe informacje na temat nowości można znaleźć na stronie gry Uragun w serwisie Steam.

Już 14 lutego na Steam pojawi się ostatnia aktualizacja produkcji w Early Access. Zaprezentuje ona docelową jakość rozgrywki, pozbawiona będzie jednak pełnej treści — ta zostanie wprowadzona wraz z premierą pełnej wersji, zaplanowaną na 30 marca. Jutrzejszej aktualizacji będzie towarzyszyć 30-procentowa promocja cenowa, z 14,99 USD do 10,49 USD, która pozostanie aktywna przez kolejne 2 tygodnie.

Data premiery nie została wybrana przypadkowo – po pierwsze jest to bardzo dobre okno wydawnicze, nie ma w tym czasie konkurencyjnych premier. Po drugie takie rozłożenie w czasie ostatniej aktualizacji wersji EA, wydarzeń organizowanych przez Steam, zbliżającej się Wielkanocy oraz samej daty premiery, zapewnia nam optymalną widoczność na platformie – kończy prezes.